Okolie a aktivity

AQUAPARK Tatralandia Liptovský Mikuláš

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke www.tatralandia.sk

Vzdialené od nás cca 13 km (google mapa)

 je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Nachádza sa v regióne Liptov – oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory – Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy.


Objavte toto miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou je Aquapark Tatralandia, s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise, letný Funpark Tatralandia, aj ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia. Na to aby ste si užili Tatralandiu, jeden deň nestačí. Je totiž ideálnym miestom na letnú aj zimnú dovolenku pre všetky vekové kategórie. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám vo Funparku, celodennému programu s najväčším animačným tímom na Slovenku, či letným eventom. A keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročného Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C. Letom sa však zábava v Tatralandii nekončí. Počas celého roka sa okrem slnenia pod palmami môžete vyšantiť na 5 toboganoch, zrelaxovať v 9 bazénoch, užívať si blahodárne účinky thalasso terapie, zregenerovať svoje telo v Keltskom saunovom svete a načerpať stratené sily vďaka masážam, zábalom a kúpeľom vo Wellness Paradise. Tí ktorí túžia užívať si pravú zimu, len nasadnú do skibusu, ktorý ich pohodlne prepraví do najvychytenejšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku – Jasná Nízke Tatry.
Jednoducho zábava, relax a dobrodružstvo 365 dní v roku na jednom mieste. V Tatralandii.

Celoročný areál GINO PARADISE Bešeňová

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke www.ginoparadise.sk

Vzdialené od nás cca 24 km (google mapa)

je založený na využívaní geotermálnej energie a ponúka oddych a zábavu v prekrásnom prostredí Liptova. V areáli je k dispozícií 8 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou,5 vonkajších antikorových bazénov s čírou ohrievanou vodou, 3 vnútorné antikorové bazény s priezračnou vodou 1 vnútorný tobogan z antikora, átrium s 2 vírivkami pod holým nebom, wellness s komplexom 5 sáun zábavno- adrenalínová zóna, ktorá zahŕňa toboganovú vežu so 6 toboganmi bazén s vlnobitím a detský bazén s atrakciami. Teplota vody v bazénoch ma teplotu od 36°C do 40°C.

AQUA – VITAL Park, Wellness - Kúpele Lúčky

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke www.kupele-lucky.sk

Vzdialené od nás cca 30 km (google mapa)

Súčasťou AQUA-VITAL Parku je vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 – 33 °C s rozličnými atrakciami ako sú vzduchové lehátka, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody. Vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C ponúka relax a uvoľnenie.K dispozícii je aj delený vnútorný minerálny bazén s liečivou vodou s teplotou 33 °C a 35 °C.


V blízkosti vonkajších bazénov sa nachádzajú aj atrakcie, ktoré klienti môžu využiť v čase, keď nie sú v bazéne – obrovské šachy, volejbalové ihrisko, detská trampolína, detské hojdačky, detské preliezky.


S bazénmi je priamo spojený vitálny (saunový) svet, ktorý sa svojim interiérom snaží o dosiahnutie harmónie a spolu s modernými technológiami je predpokladom na príjemne uvoľnenie a oddych. Priaznivé účinky sáun sú známe už od nepamäti. Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry, zlepšuje prekrvenie, zároveň pôsobí upokojujúco a relaxačne. Súčasťou vitálneho sveta sú: fínska sauna, mentolová sauna, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha, sprcha – dážď.
Vo vitálnom svete sa používajú prírodné silice, ktoré svojimi účinkami v spojení inhalácie a saunovania detoxikujú organizmus, posilňujú jeho prirodzenú obranyschopnosť a účinne chránia pred chorobami z prechladnutia. Použité silice uvoľňujú psychické napätie a stres.


Súčasťou je Snack bar so širokou ponukou jedál a nápojov systém a la carte a banketka pre uzavreté spoločnosti.

Bobová dráha Žiarce

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke http://ziarce.sk/bobova-draha/

Vzdialené od nás cca 15 km (google mapa)

Ak ste priaz­nivcami adre­na­lí­nového športu, potom sa vaša dovo­lenka na Liptove, nemôže zaobísť bez návštevy horskej bobovej dráhy v SKI Žiarce. Je situ­ovaná v obľú­benej Demä­novskej doline, konkrétne v liptovskej obci Pavčina Lehota. Pretože je ubyto­vanie na Slovenskupráve v tejto malebnej oblasti tak vyhľa­dávané, každo­ročne si táto atrakcia získava stále nových fanú­šikov medzi dospelými ale aj deťmi.

Nejde len o prvú postavenú dráhu v oblasti Liptov, ale aj vôbec prvú dráhu tohto typu na Slovensku. Celková dĺžka dráhy je 1000 m a ide o najstrmšiu dráhu na našom území, s celkovým prevý­šením 120 metrov. Maxi­málna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť je obme­dzená na 45 km/hod. Sami si jedno­duchým pohybom páky smerom k sebe (brzdíte) alebo od seba (zrých­ľujete) určujete, či ju dosiahnete.

Dôvodom, prečo sa bobová dráha v SKI Žiarce pýši jedi­neč­nosťou je, že boby, v ktorých ste pevne pripútaní, sa spúšťajú na jednej alumí­niovej rúre v približne jedno­-met­rovej výške nad zemou. Vôbec sa nemusíte obávať, jazda na bobovej dráhe je bezpečná a zvládnu ju aj deti od 7 rokov. V prípade ak máte dieťa, ktoré ešte nedo­vŕšilo vek siedmych rokov, je možné ísť v jednom bobe spolu ale len do maxi­málnej povo­lenej váhy 120kg. Celkovo je na trati umiest­nených 16 zákrut. Vysokú atrak­tivitu bobovej dráhy dotvárajú aj 2 rampy, cez ktoré trať prechádza a v nepo­slednom rade aj 6 terénnych skokov. Bobová dráha aj celkové príslu­šenstvo k nej je od rakúskeho výrobcu BRANDAUER

Boulderingová stena

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke www.mikulas.sk

Vzdialené od nás cca 9 km (google mapa)

Lezecký šport si dnes vo svete, ako aj na Slovensku nachádza čoraz viac priaznivcov. Pre niektorých je životným štýlom, pre iných predstavuje aktívnu formu relaxácie a odbúravania stresu. V každom prípade je lezenie prekrásnym športom, ktorý nám dáva priestor na prekonávanie vlastných limitov.


V Liptovskom Mikuláši, v priestoroch krytej plavárne majú záujemcovia o lezenie hneď dve možnosti:
– boulderingová stena – lezec zostáva v relatívne nízkych výškach (cca 3 m nad povrchom) a pri svojich pokusoch nepoužíva žiadne laná ani istiace zariadenia. Ako ochrana pred zranením sa používajú prenosné hrubé matrace. Pre začiatočníkov je bouldering najbezpečnejšia forma, ako si vyskúšať túto formu lezenia
– lezecká stena – ponúka bezpečný a komfortný spôsob lezenia s istiacim lanom

Cykloturistika Nízke Tatry

Ak patríte medzi nadšencov cyklistiky, či už cestnej alebo horskej, Liptov ponúka tie najzaújmavejšie možnosti vyžitia v tejto oblasti. Nezáleží na tom, či ste skúsený športovec alebo len rekreačný turista, či ste starší alebo mladši, či máte so sebou na túre deti alebo idete po trasách individuálne. Cykloturistika na Liptove a v okolí samotného Liptovského Jána si nájde priaznivca v každej vekovej či športovej kategórií.

Radi pre Vás naplánujeme ideálnu cyklotrasu podľa vaších predstáv.

Ak máte záujem naplánovať si cyklotrasu už vopred, kliknite, prosím, sem pre zaujímavé tipy.

Free style park

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na http://www.freestylepark.sk/SK/

Vzdialené od nás cca 11 km (google mapa)

Vo freestyleparku jazdíme na vleku nemeckej výroby od spoločnosti Sesitec 2.0 system, jedná sa o prvý systém tohto druhu na Slovensku. Tento vlek je proste jedinečnou možnosťou ako sa môže naučiť jazdiť úplne každý, nezáleží pri tom na veku a na Vašich skúsenostiach, pretože rýchlosť jazdy vieme každému individuálne prispôsobovať a tak vyhovieť každému.


Freestylepark sa nachádza na Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši, kde máte možnosť užiť si rafting na divokej vode, štvorkolky a mnohé iné aktivity, skrátka zábava pre každého.


Vo wakeparku budú na sezónu 2014 umiestnené prekážky ako 15 metrový obojstranný slider, meter vysoký skok, quarter-pipe a iné plávajúce prekážky, takže o zábavu bude postarané.

Golf Tatry

Vzdialené od nás cca 51 km (google mapa)

Patríte k tým, ktorí svoj voľný čas radi trávia pri golfe?

Osemnásťjamkové golfové ihrisko Gray Bear je známe elegantným včlenením do reliéfu horského údolia Nízkych Tatier. Je vyhľadávaným strediskom cestovného ruchu v okolí Bystrianskej doliny. Ihrisko má pevné hracie povrchy, aké nájdete na britských otvorených ihriskách a v Škótsku. To Vám zaručí hru, na ktorú nezabudnete.

Na zdolávaní greenu si zgustnú všetci, od úplných začiatočníkov až po náročných profesionálov, pre ktorých je golf životom. Celý tento golfový komplex pôsobí na Slovensku už od roku 1997. Golf Club Gray Bear Tále ponúka aj golfové simulátory s názvom Golf Blaster. Je to veľká pomôcka pre začiatočníkov, ale aj skúsených golfistov. Využívajú sa na nácvik základného postoja, ale aj činností ako sú odpaly, hra na greene a podobne. Okrem simulátorov sa tieto činnosti dajú vyskúšať aj na cvičnej lúke. Technické parametre: 18-jamkové ihrisko, driving range, chipping a putting green.

V areáli najdete doplnkové služby ako golfový klub, požičovňa golfového vybavenia, golf shop, možnosť organizácie recepcií a banketov po skončení turnajov, kultúrny program, ubytovanie.

Horská turistika – Nízke Tatry

Vzdialené od nás cca 51 km (google mapa)

Samotná obec Liptovský Ján ponúka širokú možnosť horskej turistiky pre začiatočníkov, dôchodcov ale i profesionalných športovcov.

Jánska dolina je jednou z najkrajších a najdlhších dolín Nízkych Tatier. Dolinou preteká potok Štiavnica, ktorý pramení pod Ďumbierom, najvyšším vrchom tohto pohoria (2043 m n.m.).

Jánska dolina je bohatá na flóru i faunu. Lesy sú prevažne smrekové s výskytom dubov, líp, borovíc a smrekovcov. Rastú tu vzácne kvetiny: skalnica horská, plesnivec alpínsky, ľalia zlatohlavá, zvonček alpský, papraď a horec. Nechýbajú ani liečivé rastliny. Z plodov tu rastú: jahody, maliny, brusnice, čučoriedky a jarabiny. Na svoje si určite prídu aj hubári.

Živočíšnu ríšu zastupujú: medvede, vlky, diviaky, jelene, srnce, líšky, ojedinele aj rys, kuna, tchor, jazvec, lasica a svišť.

V potoku je vzácnosťou pstruh dúhový a pstruh potočný. Vzdušný priestor patri dravcom ako sú: orol, jastrab, kaňa, sokol, krahulec, výr a ďalšie druhy. Z plazov sa vyskytujú: užovky, vretenice, jašterice a mloky.

Jánska dolina je však bohatá hlavne na výskyt prírodných a krasových útvarov. Nachádza sa tu množstvo podzemných priestorov, jaskýň a priepastí a niekoľko vodopádov. Malá Stanišovská jaskyňa (ako jedna z trojice: Veľká, Malá a Nová) je jedinou sprístupnenou jaskyňou v Jánskej doline v dĺžke 450 m. Pochváliť sa môžeme jaskyňou Starý Hrad ako najhlbšou na Slovensku, Revajov dom patrí medzi najväčšie podzemné priestory na Slovensku a máme tu aj najhlbšiu jaskynnú priepasť v strednej Európe s hĺbkou 423 m. Raritou Jánskej doliny je krasová plošina Ohnište so skalným útvarom Okno.

Jánska dolina poskytuje veľa možností na výlety, prechádzky, turistiku (Ďumbier, Krakova Hoľa, Ohnište, Slemä, Poludnica), hrebeňové túry (Ďumbier – Čertovica, Ďumbier – Chopok), ale aj športové, rekreačné a voľnočasové aktivity: lyžovanie zjazdové alebo bežecké, cykloturistiku, beh, speleo, entomologické, výtvarné a fotografické hobby a ďalšie.

 

 

Kopce a túry

Ďumbier 2 043 m n. m.
Najvyššiu nízkotatranskú horu vrchola Ďumbiera dominuje betónový pylón a drevený dvojramenný kríž. Výhľad z Ďumbiera patrí bezkonkurenčne k najkrajším spomedzi slovenských vrcholov.

 

Krakova hoľa 1 752 m n. m.
Hora podzemných rekordov. Hoľa, ktorá spája tri nízkotatranské doliny, Demänovskú, Jánsku a Iľanovskú. Strmé a divé úbočia, vrcholová plošina porastená hustou kosodrevinou, vrchol s fantastickým výhľadom.

 

Ohnište 1 538 m n. m.
Najväčšie skalné okno. Horský masív z vápencov a dolomitov. Bohato zakvitnuté vrcholové lúky sú mierne zvlnené, s mnohými prepadliskami a priepasťami.

 

Poludnica 1 549 m n. m.
Hora panoramatických výhľadov. Symbol Liptova alebo podľa slovanskej mytológie bytosť chrániaca posvätnosť poludnia, keď slnko vystupuje na nebeský vrchol. Vypína sa nad Liptovským Jánom a Závažnou Porubou.

Kolobežky Žiar

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke http://kolobezky.eu/uvod/sk

Vzdialené od nás cca 20 km (google mapa)

Zážitok pre všetkých

Zjazd na kolobežke je relatívne nová forma zábavy, ktorá je vhodná pre všetky vekové skupiny. Niekto si rád užije rýchlu a vzrušujúcu jazdu plnú adrenalínu, iný naopak kľudnú vychádzku plnú krásnych pohľadov do prírody, ďalší to berie ako pekne strávené popoludnie s rodinou.

Jazda na kolobežke začína na Žiarskej chate, kde Vás náš personál preškolí o bezpečnosti a vybaví Vás prilbou. Potom Vám zapožičiame kolobežku a ostatné je len na Vás.

Či sa rozhodnete pre rýchlu jazdu alebo kľudnú prechádzku je len na Vás. Po príchode do cieľa (parkovisko ústie Žiarskej doliny), predáte kolobežku a prilbu personálu. Ten následne urobí kontrolu a údržbu kolobežky

Spoznajte chopok lanovkou – Jasná Nízke Tatry

Podrobnosti nájdete na stránke www.jasna.sk

Vzdialené od nás cca 26 km (google mapa)

Cenník nájdete na stránke www.jasna.sk

Počas letnej sezóny 2014 je výprava lanovkami po oboch stranách Chopku v cene len jedného lístku. Môžete si tak užiť spiatočnú cestu až piatimi rôznymi lanovkami a spoznať tak bližšie aj charakter opačnej strany Chopku.


Chopok sa v lete mení na oázu sýtej zelene. Hrebeň dlhý približne 100 km roztvára svoju náruč a láka do nej zvedavých návštevníkov na potulky po spleti turistických chodníkov. Demänovská dolina je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, kde je najcennejší Demänovský kras, svetoznáme jaskyne – Demänovská jaskyňa Slobody, Demänovská ľadová jaskyňa a Vrbické pleso. Demänovská jaskyňa Slobody je otvorená celoročne, Demänovská ľadová jaskyňa len počas letnej sezóny. Vrbické pleso je najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách. Možnosť letnej turistiky, skalolezenie, prekrásna fauna a flóra doplnená vhodnými klimatickými podmienkami to všetko sú dôvody pre letnú dovolenku v Nízkych Tatrách.

Laser Arena

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke http://www.liptovlasers.com

Vzdialené od nás cca 10 km (google mapa)

Laser Tag je laserová prestrelka v labyrinte, kolektívna zábavno-dobrodružná hra, ktorá očarí všetkých priaznivcov adrenalínu a aktívneho oddychu. Laser game je hra šikovnosti, premyslenej stratégie a zdrojom nových zaujímavých zážitkov. Určená je takmer všetkým vekovým kategóriám (vek dieťaťa by mal prekročiť 8 rokov) bez rozdielu pohlavia, jednotlivcom, tímom, pohybovo viac či menej zdatným. Nemusíte sa obávať, že sa zašpiníte, hráte v uzavretej, pekne zariadenej aréne. Nemusíte sa báť bolesti či prípadných modrín, na rozdiel od paintballu je laser tag úplne bezbolestný a bezpečný. Už vôbec sa nemusíte obávať, že sa nezabavíte!

Náš profesionálne vyškolený tím vás oboznámi s pravidlami, pomôže s oblečením viest, odpovie na všetky zvedavé otázky a adrenalín sa môže začať!

Cieľom hry je počas 12 minút čo najšikovnejšie zasiahnuť senzory na veste súpera a nazbierať čo najvyšší počet bodov. Nesmiete zabudnúť ani na svoju vestu, a tak pozorne a takticky sledujte dianie okolo seba. Uhýbajte, skrývajte sa, staňte sa návnadou a neskôr dravo utekajte. Hru hrajú minimálne 2 a maximálne 12 hráči naraz. Aj pri tejto hre platí pravidlo – čím viac hráčov, tým väčšia zábava.

Hrá sa v špeciálnych vestách, ktoré reagujú na priamy zásah lasera súpera. Vesta obsahuje svietivé senzory vďaka ktorým aj v tmavej atmosfére bludiska zbadáte protivníka. Tímoví spoluhráči majú vždy rovnakú farbu vesty a je nemožné zasiahnuť tímové spoluhráča. Špeciálna laserová zbraň je úplne bezpečná, nijako nemôže uškodiť ani vašim očiam. Výhodou je takmer nepretržité 12-minútové aktívne nasadenie, pretože ani po zásahu súperom v hre nekončíte. Zasiahnutie vám vesta oznámi zvukovým i vibračným signálom a zhasnutím senzorov na 5 sekúnd. Po uplynutí tejto doby môžete hrať ďalej. Po ukončení hracieho času vyjdú všetci hráči z arény a stretnú sa pri výsledkovej tabuli. Po odhalení víťazov a porazených sa môžete do útrob bludiska ponoriť pri ďalšej hre.

Malinô Brdo ski & bike park

Akuálne ceny a podrobnosti nájdete na http://www.skipark.sk/

Vzdialené od nás cca 35 km (google mapa)

Nachádza sa v krásnom prostredí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Je umiestnené asi 1 km od centra mesta Ružomberok v príjemnom prostredí Hrabovskej doliny. Stredisko je známe svojou výbornou geografickou polohou, pretože mesto Ružomberok leží na hlavnom cestnom turistickom tahu Žilina – Vysoké Tatry.

Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Počas letnej sezóny môžete využiť 8 – miestnu kabínkovú lanovku, ktorou sa vyveziete priamo do strediska na Malinô Brdo. Okolie strediska ponúka výborné možnosti pre turistiku a cykloturistiku, navštíviť môžete atraktívne destinácie ako je drevená obec Vlkolínec (UNESCO) či podniknúť túru po hrebeni Veľkej Fatry smerom na Smrekovicu.

Pre milovníkov adrenalínu sú k dispozícii trasy pre horské terénne kolobežky a káry, vyznávači zjazdového bicyklovania si určite prídu na svoje v top bike parku na Slovensku.

Masáže Liptov

Podrobnosti a aktuálne ceny nájdete na www.masazliptov.sk.

Masáže pre nás vykonávajú v našom wellness centre.

V prvom rade pamätajte na to, že masáž je pre Vás a mala by vyhovovať v prvom rade Vám. Keďže každému vyhovuje iný tlak a každý máme aj iný prah bolesti, je len na prospech veci, keď si kedykoľvek počas masáže usmerníte vhodnosť tlaku, ktorý práve Vám viac vyhovuje. Masér je dokonca povinný sa počas masáže opýtať na vhodnosť tlaku a pod. Je dobré ak je masér oboznámený s tým, či ste mali namáhavý deň (napr.: či ste boli na túre alebo ste športovali a pod.), a tak môže navoliť správne hmaty, tak aby Vám dopomohol k úľave. Niektorí ľudia si nedoprajú masáž preto, že si nevedia predstaviť, ako to prebieha .

Nezabúdajte , že Vy ste pánmi situácie a záleží len na Vás, čo a ako bude prebiehať. Optimálna masáž sa vykonáva na nahé telo, ale ak si niekto želá, môže si kľudne ponechať spodné prádlo. Tu by mal pamätať na to, že masážou sa pôsobí aj na lymfatický systém, ktorého 80% sa nachádza tesne pod kožou, ktorý nám odvádza z tela nahromadené škodlivé látky a ak mu niečo bráni v jeho odvádzaní, nie je možné dosiahnuť plnohodnotný účinok masáže. Ale ani to nie je nutné, pretože dobrý masér Vás bude mať počas masáže stále poprikrývaného a nedopustí, aby ani na chvíľku bolo vidieť to, čo má zostať zakryté. Ponechá Vám súkromie keď si na lôžko líhate , vstávate , alebo sa pretáčate na druhú stranu. Iná situácia je keď klient potrebuje pomoc .

Účinky masáže
Účinok masáže je závislý od druhu masáže a od použitých masérskych hmatov. Každý z nich má svoje osobité vlastnosti, ktoré umožňujú ovplyvňovať organizmus ako celok, alebo jeho jednotlivé časti. Nezanedbateľnou skutočnosťou je pritom to – kto a ako tieto hmaty používa. Koža sa vplyvom pravidelnej masáže spevní a stane sa pružnejšou. Masážou sa zlepšuje prekrvenie masírovaných časti a zlepšenie metabolizmu buniek, stimuluje sa krvný obeh, čo pozitívne ovplyvňuje činnosť jednotlivých orgánov. Zlepšuje dýchanie a celkové okysličenie organizmu, posilňujú sa hrudné svaly a správne držanie tela. Stimuluje pokožku, jednotlivé nervy a ich zakončenia, aktivuje väčší počet nervov a tým posilňuje hmat. Dosahuje sa zmena svalového napätia. Masáž ma aj výrazný vplyv na lymfatický systém a odplavovanie metabolitov a baktérii. Mechanickým pôsobením dochádza k odlupovaniu zrohovatených kožných buniek. Pri masáži sa do krvného obehu uvoľňuje väčšie množstvo chemických látok ako acetylcholínov, histamínov a endorfínov. Encefalín pôsobí euforicky – je to látka blaženosti. Výskum dokázal, že aj také bežné pofúkanie a hladkanie boľavého miesta od mamy je nie len psychologický ťah ako u pokojiť dieťa, ale práve pri tom naše telo uvoľní vzácne endorfíny – sú to látky typu morfia ktoré dokonca zmierňujú bolesť.

Moja rada: podávajte si priateľsky ruky, neodmietajte objatie, nezabúdajte na pochvalné potľapkanie po pleci, nebuďte skúpi na pohladenie a nie len svojich ratolestí, ale darujte pohladenie aj tým, ktorí kedysi hladili Vás. Nezabúdajte aj na príjemné pohladenie a dotyky v partnerskom živote.

Veľmi významnou skutočnosťou je , že ak si doprajeme poriadnu harmonizujúcu celotelovú masáž, významne odľahčíme organizmus, ktorý sa už nemusí tak namáhať s odplavovaním toxínov, ktoré boli pri správnej masáži usmernené a spustil sa celý rad vyššie uvedených účinkov, a takto odľahčený organizmus sa môže viac sústrediť na iné problémy a tým aj priamo napomáhame dokonca k liečeniu.

Povinnosti maséra
Masér musí byť odborne spôsobilý na druh masáže, ktorú vykonáva. Masáž nesmie vykonávať neúmerným tlakom – masírovaný nesmie odchádzať z masáže rozlámaný s modrinami. V priebehu masáže sa musí opýtať klienta na vhodnosť tlaku. Masér musí byť čistý, osprchovaný, musí mať vhodnú obuv, tričko, biele nohavice, biele ponožky a musí mať ostrihané nechty. Počas masáže nesmie mať na rukách prstene a ani iné predmety, ktorými by mohol spôsobiť zranenie. Pred masážou nesmie konzumovať aromatické jedlá a piť alkoholické nápoje. Pred masážou a počas nej nesmie fajčiť. Ak je fajčiar, tak si musí po každom fajčení umyť zuby a vypláchnuť ústnu dutinu. Ak sa pri masáži potí – musí mať vhodný uterák preložený cez plece, ktorým si priebežne utiera pot. Po každom masírovanom si musí umyť ruky.

Povinnosti masírovaného
Musí byť čisto a dôkladne umytý. Pri celotelovej masáži by nemal zabudnúť ani na chodidlá, lebo aj tie sa masírujú. Ak si je vedomí zdravotných problémov, o ktorých by mal masér vedieť, mal by ho na ne upozorniť. Ak kedykoľvek počas masáže pocíti neúmerný tlak alebo bolesť, má na to maséra upozorniť, ale aj na skutočnosti, ktoré by mohli masáž pozitívne alebo negatívne ovplyvniť.

Na čo má právo masírovaný?
Určite na kvalitnú a odbornú masáž. To, aby ju dostal z časti záleží aj na jeho výbere. Určite, keď bude jediným kritériom najnižšia cena, tak asi nebude rozumné očakávať aj najvyššiu kvalitu. Samozrejme ani najvyššia cena, naopak, nemusí zaručovať najvyššiu kvalitu. Určite svoje telo nechceme zveriť do rúk hoci komu a riskovať prípadne aj zdravotnú ujmu. Masér musí byť odborne spôsobilý na každý druh masáže, ktorý je povinný na požiadanie aj zdokladovať platným osvedčením ( certifikátom ). Masér musí brať do úvahy Vašu požiadavku na vhodný tlak, ktorý požadujete, či vhodnú zostavu masírovaných častí tela, ktorú požadujete a musí vynechať časti tela, ktoré si neprajete masírovať. Máte právo si vybrať masážny prostriedok, či je to už olej, emulzia a to buď chladivá, neutrálna alebo hrejivá a pod. a tiež máte právo dohodnúť si aj iný čas trvania masáže.

Masáž musí byť však pre Vás vždy príjemná a musíte mať z nej dobrý pocit !

Monaco grandprix - motokárová dráha

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke http://www.monacograndprix.sk/

Vzdialené od nás cca 8 km (google mapa)

Monaco Grand Prix v Závažnej Porube je 1. motokárová hala na Liptove.

Prvýkrát naštartovali 14. októbra 2004. Prvá dráha merala 264metrov. Od roku 2004 prešla mnohými zmenami. V roku 2007 ju predĺžili z pôvodných 264 metrov na 364 metrov, keď pristavili mimoúrovňovú časť dráhy.. No a v roku 2012 urobili momentálne poslednú zmenu na dráhe, keď spustili 420metrov dlhý okruh, ktorý je prispôsobený pre nové motokáry s výkonom 9koní. Samozrejme stále sa snažia zlepšovať , pričom kladú dôraz na dobrú zábavu ale zároveň aj vysokú bezpečnosť zákazníkov.

Bar, v ktorom si môžete príjemne posedieť a zároveň počkať na jazdu, prešiel tiež mnohými zmenami. V súčastnosti májú kapacitu cca 40miest na sedenie, pričom nie je problém upraviť túto kapacitu podľa želania klientov až do cca 120 miest na sedenie.

Ako už spomínali, dráhu prispôsobovali pre nové motokáry s motormi Subaru, ktoré sú s výkonom 9koní. Nemusíte splniť žiadny limit, aby ste si mohli užiť jazdu na 9koňovej motokáre, dostanete ju automaticky od prvej jazdy.

Pre deti od 135cm sú pripravené detské motokáry s motormi Honda s výkonom 5koní.

Na veľkých a detských motokárach je umiestnená časomiera, ktorá vám zmeria časy každého kola, výsledkovú listinu so môžete pýtať pri obsluhe motokár. Výsledkovú listinu tlačia na požiadanie.

Prírodný kráter Kaďa s termálnou liečivou vodou

Vzdialené od nás cca 600 m (google mapa)

Na konci obce Liptovský Ján vyviera zo zeme v prírodnom kúpeľnom prameni liečivá termálna minerálna voda. Názov „kaďa“, ktorý sa pre prameň ujal u miestnych obyvateľov, je známy aj vzdialenejším návštevníkom. Tesne pri kadi sa nachádza prameň Teplica, v ktorom na povrch vyteká pitná minerálna voda. Miestni ľudia odpradávna delia pramene na teplé – teplica a studené – medokýš. Minerálne pramene, ktoré sa v minulosti v obci využívali, boli prevažne teplé. Istá miestna tradícia vraví, že liečivú moc prameňov objavili ľudia náhodne. Domáce ženy v nich s radosťou močili konope postupne čoraz častejšie. Pochvaľovali si blahodárne účinky prameňa, vďaka ktorému boli mladšie, vydržali dlhšie tancovať a spolu s bolesťami kĺbov zmizla aj reuma. Kaďa a minerálny prameň Teplica nie sú jeniným lákadlom, ktoré má táto obec pripravené pre svojich návštevníkov. Minerálne vody v Liptovskom Jáne patria k studeným až veľmi nízko termálnym, veľmi slabo až silno uhličitým, dusíkatým slabo mineralizovaným sírovodíkovým vodám s teplotou 14,8 – 29,4 °C.

Rafting agenture

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke http://www.raftingadventure.sk/

Vzdialené od nás cca 11 km (google mapa)

Rafting adventure je športová agentúra pre každého kto hľadá adrenalínové alebo outdoorové zážitky na Liptove. Medzi najobľúbenejšie outdoorové športy patrírafting v Liptovskom Mikuláši a rafting na rieke Belá. Ponúkame splavovanie rieky Váh, Orava, Hron a Dunajec. K ďalším adrenalínovým atrakciám patrí požičovňa štvorkoliek. Terénne štvorkolky môžete vyskúšať v off road aréne alebo si užiť výhliadkovú jazdu na štvorkolke s panorámov Liptova.

V ponuke športovej agentúry nájdete aj ďalšie športové služby ako: paragliding, paintball, lukostreľba, horolezecká škola, cykloturistika, hydrospeed, zorbing,…

Všetky aktivity Vám vieme zabaliť ako adrenalínové darčeky pre najbližších.

V zimnej sezóne 2009/2010 je opäť otvorenái požičovňa lyží, snowboardov, korčulí a hokejok v Liptovskom Jáne neďaleko Liptovského Mikuláša.

Rafting adventure ponúka svoje služby pre malé aj veľké skupiny .

Pre firmy a organizácie ponúkame firemné akcie šité na mieru, športové programy, firemné hry, letné aj zimné firemné olympiády nielen v regióne Liptova.
Bez problémov pripravíme firemné športové dni pre Vašich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov kdekoľvek na Slovensku.
V našej ponuke nájdete aj teambuilding, teamspirit aktivity a tiež programy pre deti.
Čokoľvek si z našej ponuky vyberiete ,my sa budeme snažiť ,aby Vaše zážitky boli maximálne. Veríme, že zážitky ,ktoré spolu zažijeme Vám ostanú na celý život.

Stanišovská jaskyňa

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke http://www.stanisovska.sk/

Vzdialené od nás cca 5 km (google mapa)

Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami – jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do nepotrebujete. Ideálny cieľ pre celú rodinu.

Základné informácie:

Celý názov jaskyne: Malá Stanišovská jaskyňa
Zadelenie jaskyne: Prírodná pamiatka
Dĺžka a hĺbka jaskyne: 871 m a 28m
Dĺžka sprístupnenej časti jaskyne: 177 m
Prejdené metre v sprístupnenej časti: 410 m
Dĺžka vstupu: 45-60 mim.

Poloha jaskyne

Poloha jaskyne: Jánska dolina, Liptovský Ján, Slovensko
Geomorfologická jednotka: Nízke Tatry
Web: stanisovska.sk, cave4you.com, liptovspeleo.sk
GPS koordináty JTSK: x-1200996,586 / y-376801,811 / z-771,834
GPS koordináty WGS: north 49° 00` 29„ east 19° 40` 27„

Superfly Tatralandia - Simulátor lietania

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na www.superfly.sk

Vzdialené od nás cca 13 km (google mapa)

Superfly Tatralandia je jedinečná adrenalínová atrakcia simulujúca voľný pád, ktorý môžete zažiť napríklad pri zoskoku z lietadla alebo útesu, ale bez pocitu strachu a nevoľnosti z výšky. Tvorí ju unikátny veterný tunel s kruhovou sklenenou letovou komorou o priemere 4,3 metra a celkovej výške neuveriteľných 17 metrov, v ktorej si môžete vyskúšať aké to je, keď vietor fúka rýchlosťou až 270km/h. Táto zábava (šport) je určená všetkým fyzicky zdravým osobám vo veku od 6 do 100 rokov a dokonca aj pre občanov na invalidnom vozíku. Nie je treba predchádzajúce skúsenosti, ani špeciálne fyzické prípravy. Po krátkej inštruktáži sa každý naučí ovládať svoje telo vo voľnom páde už behom prvých vstupov do simulátora.

Squash

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke https://squash-liptov.sk/

Vzdialené od nás cca 9 km (google mapa)

Squash je jedným z najdynamickejšie sa rozširujúcich športov posledných rokov na Slovensku. Je to rýchla hra, v ktorej vynaložíte podstatne viac námahy, než pri iných športoch. Vyžaduje rýchly pohyb, postreh, obratnosť a taktiku. Priaznivci squashu ho obľubujú aj preto, že sa pri ňom dokážu dokonale odreagovať od svojich každodenných starostí.

Penzión Squash Liptov ponúka možnosť zahrať si na jednom z dvoch certifikovaných squashových kurtov značky ASB s certifikátom Svetovej Squashovej Federácie.

K dispozícii je pre Vás požičovňa športových potrieb (rakety, loptičky, obuv).

Tarzania

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na stránke http://www.tarzania.sk/jasna.html

Vzdialené od nás cca 23 km (google mapa)

TARZANIA je lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. TARZANIU môžete vyskúšať v lete aj v zime. TARZANIA je určená všetkým tým, ktorý si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok.

TARZANIA JASNA sa nachádza v Jasnej pod CHOPKOM, približne 200m od Hotela GRAND. Pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 m nad zemou.

Modrá (kratšia a lahšia) trasa meria 281 m.
Červená (dlhšia) trasa meria 396 m.

Xsport adrenalínové športy

Aktuálne ceny a podrobnosti nájdete na www.xsport.sk

Vzdialené od nás cca 7 km (google mapa)

Xsport – Firemné akcie
Medzi hlavné činnosti firmy patrí organizovanie športových firemných akcií a hier, športových a firemných dní a eventov a teambuilding aktivít s ponukou množstva aktivít a atrakcií, a to na Vami vybranom mieste kdekoľvek na Slovensku alebo v našom športovom areáli v Liptovskom Mikuláši. V tejto oblasti pôsobí od roku 2002, organizuje firemné akcie pre malé, stredné a v spolupráci s ďalšími firmami aj pre veľké spoločnosti.

Zoznam všetkých aktivít na : http://xsport.sk/firemne-akcie/

Xsport – Športový areál
Športový areál otvorili v roku 2005 v Liptovskom Mikuláši – časť Vitálišovce. Momentálne je to športový areál s najväčšou ponukou rôznych športových aktivít a atrakcií v regióne Liptov aj na celom Slovensku.

Máte záujem?

Kontaktujte nás.

Training & relax center Sankt Johann